Lokalizacja

Ptaszyniec – główny teren konwentu

Konwent odbywa się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Ptaszyniec w Bocheńcu | Bocheniec 55 C | 28-366 Małogoszcz

Ośrodek położony jest w zachodnim paśmie Gór Świętokrzyskich, w miejscowości Bocheniec, odległej od Kielc, stolicy województwa świętokrzyskiego, o 26 km. Połączenie wypoczynku blisko przyrody oraz możliwości noclegu jest unikalną propozycją i ciekawą alternatywą dla noclegów w Kielcach i okolic. Górzysta okolica doskonale sprzyja organizowaniu pieszych wycieczek. W odległości 1,5 km znajduje się zalew Bolmin, gdzie istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego. W pobliżu położone są Chęciny, słynące z doskonale zachowanych ruin czternastowiecznego zamku, jaskinia „Raj” – jedna z najdłuższych jaskiń w Polsce, skansen w Tokarni – Muzeum Wsi Kieleckiej. Powierzchnia ośrodka zajmuje 3,5 ha i usytuowana jest pośród lasu sosnowego, tuż nad rzeką Wierną. Teren jest w całości ogrodzony i oświetlony.

Cały ośrodek jest na naszą wyłączność, na jego terenie przebywają jedynie uczestnicy konwentu oraz właściciele (i czasem ich dzieci).

Wierna – dodatkowy ośrodek z pokojami

Dodatkowo w tym roku oddajemy do Waszej dyspozycji 10 pokoi 2 osobowych w ośrodku Wierna, tuż za płotem. Jest to ośrodek w którym odbywa się coroczna impreza noworoczna Fenek. Śniadania dla mieszkańców Wiernej będą serwowane w Ptaszyńcu, tak samo obiady. Osoby nocujące w części hotelowej obowiązuje regulamin ośrodka oraz cisza nocna.