Informator konwentowicza

LOGISTYKA

Kiedy?

Futerkon odbywa się w dniach 15 (środa) – 19 (niedziela) sierpnia 2018 roku.
Do ośrodka zapraszamy od godziny 13.00 do recepcji konwentowej mieszczącej się przy domku organizatorów (domek nr 17). W recepcji odbierzecie wasze badże, koszulki, conbooki oraz program.
UWAGA: Domki do zakwaterowania będą dostępne od godziny 15.00.

Gdzie?

Cały ośrodek “Ptaszyniec” jest na naszą wyłączność (poza dwoma domkami w których mieszka właściciel obiektu).
Pełna nazwa:
Ośrodek Wypoczynkowy Ptaszyniec.
Adres: Bocheniec 55 C, 28-366 Małogoszcz.
A tutaj jest dostępna mapka.

Dojazdy?

Każdy z Was dojazd na teren konwentu organizuje we własnym zakresie. Oczywiście możemy pomóc, jeżeli będzie jakaś zorganizowana grupa uczestników w Kielcach, to chętnie skoordynujemy odbiór i dostarczenie na miejsce konwentu. Jednakże będziemy robić to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Aktualne rozkłady jazdy:

Kielce – Złotniki

Lasochów – Kielce

Kielce – Małogoszcz – Cieśle

UWAGA: Dojeżdżający PKPem 15-tego muszą skontaktować się ze zmotoryzowanymi uczestnikami konwentu z prośbą o zgarnięcie z Kielc bowiem 15 sierpnia autobusy nie kursują.

Zakupy?

Jeżeli zdecydujecie się zrobić zakupy, to w niedużej odległości od ośrodka jest Biedronka (najlepiej zgrać się grupą i wspólnie podjechać autem). Jednakże zwracamy uwagę, abyście nie kupowali dużo niepotrzebnego jedzenia, bowiem macie wszyscy zagwarantowane wyżywienie na miejscu.
Mapka z lokalizacją Biedronki.

Lodówki?

Nie ma lodówek we wszystkich domkach. Tutaj niestety nie mamy wpływu na to gdzie są a gdzie nie ma, jest to dość losowe. Mamy jednak, tak jak rok temu, lodówki zbiorcze do których klucze
będzie miał jeden z organizatorów. Będziemy mieli karteczki samoprzylepne, by oznaczać każdy produkt, tak aby nikt nikomu nic nie podwędził. Uda nam się to jakoś dograć i każdy będzie
zadowolony.

Robienie jedzenia we własnym zakresie?

Każdy z Was ma w pakiecie śniadania, obiady oraz jedzenie na ognisku więc liczymy, że jedzenia będzie aż nadto. Niestety domki nie posiadają zaplecza kuchennego więc nie ma możliwości zrobienia sobie samemu potraw. Jednakże… dla głodomorów wynegocjowaliśmy zniżkę w lokalnej pizzerii.
Telefon do Pizzerii Napoli: 500 700 349. Menu do Pizzeri będzie dostępne na terenie konwentu u organizatorów.
Rozwiewamy też wszelkie wątpliwości dotyczące organizacji grilla we własnym zakresie. Właściciele ośrodka pozwalają na grillowanie przy domkach, oczywiście przy zachowaniu ostrożności aby nie zaprószyć ognia.

Pizzeria w Małogoszczy wie o Fkonie!

Lokalna pizzeria Napoli została poinformowana o naszym evencie, co więcej udało nam się uzyskać zniżki dla wszystkich uczestników. Wystarczy w momencie zamówienia przez telefon podać tajne hasło „Futerkon” a otrzymacie MEGA PIZZĘ w cenie dużej. Pizzeria dowozi do ośrodka.

 

KWESTIE KONWENTOWE

Paintball – osoby zainteresowane proszę o bardzo uważne przeczytanie poniższej treści

Paintball odbędzie się po wieczorem, dokładny termin podamy w maju. Wszyscy uczestnicy którzy wybrali w czasie rejestracji opcję, że są zainteresowani udziałem w paintballu mają pierwszeństwo przy formowaniu grup oraz w uczestniczeniu w zabawie – ich udział został opłacony z góry. Prowadzący Paintball będzie posiadał listę z osobami, które opłaciły udział w grze. Osoby, które nie zaznaczyły chęci udziału w tej atrakcji, mogą wyrazić takie zainteresowanie już na miejscu. Ich udział będzie jednak uzależniony od dostępności sprzętu. Dla tych osób Paintball jest płatny na miejscu. Proszę abyście mieli odliczoną gotówkę w wysokości 50 złotych. Jeżeli ktoś z Was będzie chciał dokupić kulki to koszt ten wynosi 10 złotych.
UWAGA: bardzo istotne jest aby osoby chcące wziąć udział w Paintballu miały ze sobą wysokie buty z grubą podeszwa.
Sprzęt oraz moro otrzymacie na miejscu.

Konkurs strojów

Zwycięzcy konkursu strojów otrzymają stosowne nagrody. Poza główną nagrodą w tym roku wręczać będziemy nagrodę publiczności, więc zachęcamy publiczność jak i osoby przebierające się do czynnego udziału w zabawie. Poza punktami w klasyfikacji indywidualnej, zwycięzcy konkursu otrzymają pamiątkową statuetkę. Będzie czas by zaprezentować strój, przejść się wśród uczestników. Jury konkursu wybierze najlepszy strój na podstawie jego przygotowania jak i zaprezentowania więc pamiętajcie aby przygotować krótkie wprowadzenie. O dokładnym przebiegu konkursu poinformujemy wszystkich uczestników na konwencie.

Bitwa kolorów

Od kilku lat bitwa kolorów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego nie mogło jej zabraknąć i na tej edycji. Sugerujemy, aby osoby chętne miały na sobie białe koszulki (dla lepszego efektu). Po bitwie kolorów przewidzieliśmy czas na bitwę wodną, więc będziecie mogli od razu się umyć 🙂

Łowienie ryb?

Obok ośrodka płynie rzeczka Łośna w której można łowić ryby (rzeka podlega pod PZW Kielce). Każdy zainteresowany musi się zaopatrzyć w swój sprzęt, bowiem ośrodek nie wypożycza wędek ani innych przyborów. Przypominamy, że dołowienia ryb wymagana jest karta wędkarska oraz wykupione zezwolenie. Informujemy też, że Ingo jako członek PZW ma uprawienia do kontroli dokumentów.

Dodatkowe pytania?

Jeżeli masz dodatkowe pytania to zapraszamy do kontaktu, wszelkie wątpliwości z ogromną chęcią rozwieją Pasterz oraz Kyubi.

Życzymy Wam bezpiecznej drogi oraz do zobaczenia na Futerkonie!